Prvý slovenský horor tromfol Svěráka! Pozrite si ho online

Autor: Róbert Slovák | 6.6.2015 o 11:41 | (upravené 6.6.2015 o 11:48) Karma článku: 3,48 | Prečítané:  1387x

Naša paradokumentárna komédia si z 55. ročníka medzinárodného festivalu filmov Zlín Film Festival odniesla prvú cenu v súťaži Dúhová kulička. Prvý slovenský horor teraz nájdete aj medzi filmami na Sme.

Do Zlína sme šli na pozvanie organizátorov odprezentovať kampaň k filmu. Tá sa spomedzi 16tich kampaní prebojovala do finálnej päťky, ktorej autori mali možnosť naživo odprezentovať ako svoje filmy komunikovali. Pred nami prezentovala pani z distribučnej spoločnosti Svěrákovho filmu Tři břatři. Hovorila o tom, že mali rovnaký vizuál v každom médiu a dali do kampane dva milióny korún. My sme dali na podporu filmu niekoľko desiatok eur na facebooku... Hovoril som o tom, ako mi nič nevychádzalo. Ako som prišiel o hercov, sponzorov, skladbu k filmu, predával nepotrebné kostými na burze, nenašiel koproducentov v Hollywoode, jednoducho o tom, prečo som sa rozhodol nakrútiť film o neexistujúcom filme. Smiali sa,)

Hovoril som o tom, ako som po premiére filmu na Art Film Feste chodil na každú projekciu filmu do kina a ako som sa fotil s divákmi. Prezentoval som trailer, v ktorom som sa snažil využiť to, že som hral v komparze filmu Kandidát. Ten vyhral Dúhovú kuličku minulý rok.

No a potom prišlo vyhlásenie výsledkov. Napriek tomu, že naša kampaň pritiahla do kín 600krát menej ľudí ako prišlo na Svěrákov film, vyhrali sme to my! Porota sa pozrela na to tak, že ktorý z prezentovaných filmov by na základe kampane chcela vidieť. A vyhral Prvý slovenský horor. Ten si teraz môžete pozrieť už aj vy, priamo tu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?